Sadjad Yazdani

Sadjad Yazdani Personal Webpage

Sadjad Yazdani

Sadjad Yazdani Personal Webpage

زندگی نامه علمی سجاد یزدانی:

هفتم خرداد ماه 1366 در شهر کوچک شهربابک چهارمین و آخرین فرزند یک خانواده تقریبا مذهبی به دنیا آمد. پدرش، عباس یزدانی شهربابکی، نام او را سجاد گذاشت. سجاد دبستان را در مدرسه نمونه مردمی فرهنگیان و دوره راهنمایی را در مدرسه شهید رجایی گذراند. وی دیپلم خود را در رشته ریاضی فیزیک از دبیرستان نمونه دولتی اندیشه اخذ کرد و از سوم دبیرستان که در المپیاد آزمایشگاهی فیزیک رتبه چهارم استانی را کسب کرد به رشته مهندسی برق علاقه مند شد.
او در سال 84 در رشته مهندسی برق دانشگاه شهید باهنر کرمان پذیرفته شد و در آنجا گرایش الکترونیک را انتخاب کرد. سجاد در ترم های اولیه به سراغ کار عملی رفت و با هزینه شخصی یک ربات تعقیب خط آزمایشگاهی ساخت که علاقه او را به رباتیک و الکترونیک بیشتر کرد. وی در ترم پنجم دوره کارشناسی با همکلاسیان خود یک تیم رباتیک تشکیل داد و ضمن شرکت در مسابقات به علاقه خود در ساخت ربات می پرداخت.
سال تحصیلی 88-87 برای سجاد، سالی متفاوت بود. در نیم سال اول، در درس رایانش نرم از زبان استادش دکتر حسین نظام آبادی پور با الگوریتم ژنتیک و مفاهیم اولیه کنترل فازی آشنا شد. او به خوبی با این درس ارتباط برقرار کرد و در زمینه الگوریتم های ابتکاری تحقیقات خود را در انتهای ترم ششم شروع کرد.
در دی ماه 87 پدرش با مرگ مغزی و اهدای عضو، دار فانی را بدرود گفت، در این زمان سجاد با روی آوردن به مطالعه و تحقیق سعی کرد تا خواسته های پدرش را انجام دهد. نتیجه تحقیقات وی در سال بعد با چاپ اولین مقاله اش به بار نشست.
وی در ترم  های آتی خود، با تدریس رباتیک مقدماتی، آزمایشگاه الکترونیک1، آزمایشگاه الکترونیک 2 و همچنین تدریس یار درس میکرو پروسسر و ارائه آزمایشگاه میکروپروسسر تجربه خوبی در تدریس یافت و همزمان با توجه به کارهای عملی بر روی ربات تعقیب خط از نظر عملی پیشرفت کرد و به اعتماد به نفس مناسبی رسید. او پروژه کارشناسی خود را با راهنمایی آقای دکتر نظام آبادی پور پیرامون بهینه سازی مسائل چند هدفه با الگوریتم گرانشی انجام داد و از پایان نامه خود، دو مقاله کنفرانسی و یک مقاله ژورنال استخراج کرد. 
در تابستان سال 89 وی به انجام پروژه های صنعتی روی آورد و در کنار آقای دکتر سید نژاد و دکتر سعید مسئولیت ساخت سخت افزار یک دستگاه مانیتورینگ صنعتی را بر عهده گرفت. 
در پاییز 1389 موفق شد تا از طریق کنکور وارد دانشگاه صنعتی امیرکبیر شود و دوره کارشناسی ارشد خود را در گرایش مکاترونیک شروع کند. ایشان تحقیقات خود را در زمینه ی الگوریتم های ابتکاری با راهنمایی های استاد گرانقدرش، آقای پروفسور منهاج ادامه داد. در ترم سوم دوره کارشناسی ارشد در درس مکاترونیک 2، با نحوه طراحی سیستم های مکاترونیکی آشنا شد و کار بر روی ربات مین یاب را شروع کرد تا علاوه بر تقویت قدرت طراحی مدارات الکترونیک، در زمینه ی رباتیک مشغول باشد و همچنین توانایی مدیریت و انجام کار گروهی خود را افزایش دهد. 
سجاد به صورت همزمان تحقیقات خود بر روی الگوریتم های ابتکاری و هم چنین منطق فازی و شناسایی سیستم ها ادامه داد. وی در راستای پروژه کارشناسی ارشد خود، موفق به ارائه یک الگوریتم ابتکاری با رویکرد انفرادی و برای بهینه سازی مسائل با بعد بالا، شد. 
وی در سال 1392 دوره دکتری خود را در دانشگاه تهران و در جمع اساتید گروه رباتیک و هوش ماشین شروع کرده است. در شروع کار خود به علوم شناختی علاقه مند شده است  و بعد بررسی زمینهای مختلف علوم شناختی مانند منطق در علوم شناختی، اقتصاد شناختی، اقتصاد نرونی و ... زمینه مدل سازی تصمیم گیری انسان را به عنوان زمینه اصلی تحقیقاتی خود درنظر گرفته است و امیدوار است که بتواند تحقیقات خود را در این زمینه ادامه دهد. 
اواخر سال 94 برای سجاد مرحله جدیدی از زندگی بود که با همسر خود "شعله سفلایی شهربابک " آشنا شد و در اولین روز سال 1395 با یکدیگر ازدواج و زندگی مشترک خود را آغاز کردند. در این دوره سجاد تمامی تلاش خود را به تشکیل خانواده جدیدش و پیشرفت علمی و رسیدن به درجات بالای علم هم برای خود و هم برای همسرش معطوف کرده است.